Svorka lanová kompozitní C38 PŘEDSÉRIE 8/12mm max.50kg

Svorka lanová kompozitní C38 PŘEDSÉRIE 8/12mm max.50kg


Další výrobky v této části katalogu

Nadprůchodka pro svorku velkouKlínová podložka k velké svorceKlínová podložka ke svorce velké pod matice
Kód výrobku : #296 (uvádějte prosím při objednání)
Skladem 50 ks Další dostupnost výrobku na dotaz (e-mail / telefon).
aktualizováno 31. srpna 2023 18:43:26


Svorka lanová pro zasekávání provazu od 8 do 12mm a max. do 50kg.

Cena za 1 ks

  394,00 Kč
vč. DPH    
  325,41 Kč
bez DPH
  OBJEDNAT
E-MAILEM
OBJEDNAT
JINAK

Původ výrobku

výrobek vyroben v ČR

Popis výrobku

Svorka je ve stavu "PŘEDSÉRIE" - vývoj svorky ještě nebyl ukončen, ale kvůli poptávce je již k dispozici zákazníkům. Výrobek je prodáván jako nový - na svorku se vztahuje standartní ZÁRUKA a svorku doporučujeme zatěžovat max. takto: lano průměru 8 až 12mm a max. 50kg. Svorka může vzhledem k neukončenému vývoji mít "mouchy" - vzhledové i funkční.

Svorka C38 je lanový zásek neboli brzda a používá se pro zasekávání lan, která lze poté jednoduše vyseknout pohybem lana svisle vzhůru z čelistí svorky. Nahrazuje svorku velkou bez vložky.

Čelisti v jednom směru lano propouští a ve druhém drží.

Čelisti a základna svorky C38 jsou vyrobeny z moderního termoplastického kompozitu PA66/6T s 50% dlouhých skelných vláken, který je pevný (1/3 pevnosti obyčejné oceli) / tvrdý, tuhý (1/10 tuhosti oceli) a houževnatý. Kluzné ložiské je ze speciálního kompozitu POM s teflonem pro lehký chod svorky. Zkrutné pružiny jsou z strojně vinuty z pružinové nerezi 1.4571 a byly testovány na 20 tisíc zdvihů na nejtužší předepnutí.

Pružiny svorky mají 3 polohy předepnutí pro uživatelské nastavení svěrné tuhosti čelistí.

Vzhledem k povaze termoplastických kompozitů doporučujeme (pro dlouhou živostnost svorky), aby při dlouhých rychlých průtazích lano neprocházelo čelistmi svorky, ale vyseknuté nad čelistmi (nejlépe mezi svorkou a nadprůchodkou) - třením dojde k ohřátí zubů čelistí, změknutí termoplastu a opotřebení.

Pokud to aplikaci svorky dovoluje, doporučujeme lehce promazat (olejem, silikonovým olej - postačí tenký film maziva) pružiny v závitech - závity zkrutné pružiny se otevíraní/zavíráno svorky o sebe třou, čímž se lehce obrušují a vzniká kovový prášek, který se propadá do ložiska, což nepovažujeme za ideální. Ve výrobe pružiny nemažeme. V případě, že pružiny nebudou promazány, životnost svorky se zmenší.


Rozměry


součásti materiály ostatní informaceZákladna PA66/6T LGF50 -
Čelisti PA66/6T LGF50 -
Ložisko kluzné POM-C + PTFE -
Pružina Pružinová nerez A4 -
Krycí sedlo šroubu POM kopolymer (Acetal) -

Korozní odolnost

Kovové součásti tohoto výrobku jsou vyrobeny z nerez oceli A4 / AISI 316L / ČSN 17 349. Tato ocel je přímo navržena pro použití ve styku s mořskou vodou a velmi dobře odolává korozi v tomto agresivním prostředí.

zatížení hodnota jednotka poznámka
Maximální pracovní zatížení 1) 50,0 [ kg ] vč.rázů

Výrobek je určen pro použití na PLACHETNICÍCH. Jiné aplikace jsou na osobní odpovědnost uživatele výrobku. V žádném případě NEDOPORUČUJEME používat výrobek pro MANIPULACI s LIDMI (zdvihání, spouštění apod.) či ZVÍŘATY nebo pro zvedání/spouštění TĚŽKÝCH PŘEDMĚTŮ, které mohou při přetížení výrobku (staticky nebo dynamicky - rázem) OHROZIT BEZPEČNOST LIDÍ či ZVÍŘAT

.
1) Pro dlouhodobou životnost doporučujeme výrobek zatěžovat MAX. 50 kg - a to včetně rázů! Zatěžováním (vč. rázů) nad Maximální pracovní zatížení 50 kg se ztrácí záruka na výrobek.

Příslušenství

Nadprůchodka pro svorku velkouNadprůchodka pro svorku velkouKód: #215     >100ks+ á 57,00 Kč/ks
Nadprůchodka je příslušenstvím pro svorky velké . Má dvě funkce: navádí lano ke svorce a také svorku vyztužuje..

SUCO, značka firmy Suchomel Yachting Company, 2017