Kladky

Sortiment kladek čítá více než 20 výrobků různých druhů. Od nejmenší minikladek(na nerezových kuličkách, blokové kladky), přes kladky malé až po kladky pro speciální použití - např ovládání draků kiteboardů.

Kladky

Mini klasické ø20 Mini klasické ø20

Elegantní vysoce pevné mini kladičky s plastovými bočnicemi. Konstruovány pro vedení lan do ø6mm. Točí se na nerezových kuličkách. Vyrábějí se jednořadé, blokové i speciální minikladky.

Mini plechové ø20 Mini plechové ø20

EXTRA pevnostní mini kladky pro lano ø8mm. Vysokou pevnost a tuhost zajišťuje konstrukce bočnic kladky z nerez oceli. Výborné dynamické vlastnosti zajišťuje otáčení plastového středu na nerezových kuličkách.

Malé ø29 Malé ø29

Malé kladky jsou kuličkové kladky pro lana do ø10mm. Bočnice jsou z kompozitu, rolna z pevnostního termoplastu. Kovové díly jsou z vyrobeny nerez oceli. Kladky se používají pro ovládací lana i jako otěžové kladky pro menší plachetnice.

Střední ø40 Střední ø40

Kladky střední na válečkách (rolny ø40mm) pro lana ø10mm. Jednoduché kladky jsou vhodné pro ovládání otěží hlavní plachty sportovních plachetnic(od Optimistů po FDčka). Blokové kladky jsou vhodné pro ovládací lana s většími silami (např. kikinky) nebo otěže větších plachet.

Ostatní Ostatní Kladky pro speciální použití. Např. pro draky na kiteboardy, na ovládání spritu Optimistů apod. Rolny Rolny Rolny(lanovnice) slouží pro vedení lan, provazů či lanek. Je možno je použít pro samostatnou montáž. Jsou vybaveny montážní osovým otvorem pro šroub či čep. V Suchomel YACHTING se používají jako montážní celky při kompletaci všech typů kladek.


SUCO, značka firmy Suchomel Yachting Company, 2016