O firmě | Kariéra | Poptávky |

O firmě Suchomel YACHTING

Když si přečteš tuto stránku, dozvíš se o nás něco více - kdo jsme, co umíme a co máme v plánu.

Kdo jsme

Jsme česká rodinná firma podnikající ve strojírenství. Firmu vyrábějící výrobky s "Skem" ve znaku založil za hluboké totality Jiří Suchomel, dlouholetý špičkový český jachtař ve třídě Flying Dutchman. Na přelomu tisíciletí firmu převzal Ondřej Suchomel, syn Jiřího, v té době student gymnázia. Od roku 2015 prodáváme výrobky pod značkou SUCO.

Co umíme

Vyrábíme poctivé výrobky vlastní konstrukce určené pro plachetnice. Naše lanové součásti najdou uplatnění nejen v jachtingu, ale i v jiných oblastech jakými jsou např. lehký průmysl či v domácí kutilství. Třešničkou na dortu je výroba součástí pro letecký průmysl.

Jaké jsou naše výrobky

Všechny výrobky, které opouštějí naši dílnu, jsou poctivě "udělané". Vyvinuté s citem a vyrobené s důrazem na technickou kvalitu a znamenité dílenské zpracování. Výrobky prodáváme za rozumné ceny pro obě strany - pro zákazníka, jemuž oproti západním značkám šetříme kapsu při zachování kvality; a pro nás, abychom se uživili a rozumně vydělali.

Původ výrobků

Vyrábíme české výrobky a tak to také zůstane, dokud neporazíme trh nebo nezkrachujeme. Výsledkem našich kontrolovaných výrobních procesů jsou výrobky s téměř nulovým počtem reklamací.

Naše výrobky se skládají z plastových a kovových součástí. Výroba termoplastických dílů je alchymie založená na dlouholetých zkušenostech (konstrukce výlisků, výroba forem, sušení materiálů, vstřikovací tlaky, teploty, časy apod.), které máme (viz. nástrojařsko-plastikářská součást rodinné firmy Suchomel PLASTY). Tudíž lisování raději provádíme sami (včetně výroby forem). Termoplastické díly vyrábíme pouze z prvotřídních konstrukčních materiálů evropských značek (např. EMS, Ticona, Solvay, Runeko popř. Dupont - USA). Díky výkonným vstřikovacím mašinám (Babyplast, Itálie) a průběžné kontrole výrobního procesu jsou naše výlisky jakostní.

Na zakázku vyráběné součásti z kovů nám dodávají výhradně čeští výrobci.

99,34% výrobků, které máme v nabídce, se vyrábějí v naší dílně v Praze. Výjimkou je kloub na kormidlo (vyrobené také v ČR) a normalizované spojovací souřásti (bez deklarovaného původu, český dodavatel Akros), které v několika výrobcích používáme.

Kdy jsme začali

Jachtařské kování vyrábíme již více než 30 let. V roce 1983 Jiří Suchomel navrhl a začal vyrábět vějičku a kladkou malou se třmenem. Tyto výrobky se těší stále vysoké oblibě a jsou stále v nabídce. Kladku malou se třmenem dodáváme právě i do leteckého průmyslu.

Kde všude výrobky prodáváme

Naše výrobky používají především čeští zákazníci, ale dodáváme přímo i do Polska a na Slovensko.

Co je naším cílem

Naším cílem je vyrábět poctivé lanové součásti "Made in Czech Republic" a dodávat je čím dál více zákazníkům z celého světa, kteří budou s našimi výrobky více než spokojeni.

Do roku 2038 se chceme stát největším výrobcem lanových součástí na světě.

Dílčí cíle našeho podnikání jsou:
  1. stát se oblíbeným zaměstnavatelem, jehož lidé se v pondělí rání těší do práce
  2. pomoci České republice dostat se zpět tam, kam patří, tedy překonat životní úrovní Švýcarsko a stát se světovou technickou extratřídou
Ing. Ondřej Suchomel
majitel firmy Suchomel YACHTING
+420 777 688 199
info@syachting.czSUCO, značka firmy Suchomel Yachting Company, 2017