Vazák HC75 kompozitní (Grivory GF50+UV)

Vazák HC75 kompozitní (Grivory GF50+UV)

Vazák HC75 kompozitní (Grivory GF50+UV) - nákres
[ otevřít větší nákres výrobku ]

Specifikace ke stažení:

Vazák HC75 kompozitní (Grivory GF50+UV) - specifikace

verze výrobku v1.1


Další výrobky v této části katalogu

MultiHook R6 - háček plastový na gumolano 6/4mm OPÁLMultiHook R6 - háček plastový na gumolano 6/4mm ŽLUTÝMultiHook R6 - háček plastový na gumolano 6/4mm ZELENÝMultiHook R6 - háček plastový na gumolano 6/4mm MODRÝMultiHook R6 - háček plastový na gumolano 6/4mm ČERVENÝMultiHook R6 - háček plastový na gumolano 6/4mm ČERNÝMultiHook R6 - háček plastový na gumolano 6/4mm BÍLÝKulička na provaz černáKulička na provaz bíláKulička na provaz červenáKulička na provaz zelenáKulička na provaz modráKulička na provaz žlutáKulička na provaz oranžováSedm barevných kuliček na provaz (č,č,o,z,m,b,ž)
Kód výrobku : #314 (uvádějte prosím při objednání)
Skladem >100ks aktualizováno 31. srpna 2023 18:43:26

Elegantní pevnostní vazák délky 75mm s přídavnou UV stabilizací. Optimální pro lano do ø5mm

Cena za 1 ks

  37,00 Kč
vč. DPH    
  29,96 Kč
bez DPH
  OBJEDNAT
E-MAILEM
OBJEDNAT
JINAK

Užitné vlastnosti

  • Vysoká pevnost a tuhost
  • Střední houževnatost
  • Vysoká odolnost povětrnostním vlivů (včetné UV záření)
  • Jednoduchá montáž
  • Rysky pro vedení pilníku pro uživatelskou úpravu dosedacích ploch
  • Vyrobeno ze švýcarského materiálu

Původ výrobku

výrobek vyroben v ČR

Popis výrobku

HC75 (anglicky horn cleat) je malý (délka 75mm), ale robustní vazák pro lano do ø5mm. Montuje se šrouby ø4mm (např. metrickým M4 nebo vruty pr.4mm) se zapuštěnou hlavou s roztečí 25mm. Vazák slouží k navázání a zajištění lan, které nemusí být často uvolňovány.

Vazák HC75 je vyroben z vysoce-pevného (mez pevnosti 200MPa), vysoce-tuhého (modul pružnosti v tahu 16000 MPa) a středně-houževnatého (vrubová houževnatost 13 KJ/m2) termoplastického kompozitu Grivory G od renomovaného švýcarského výrobce EMS. Výroben na moderním profesionálním vstřikolise technologií automatického vstřikování termoplastů.

Moderní řadu kompozitů Grivory G tvoří slitina "konstrukčního" nylonu (PA66) s vysokoteplotní "high tech" složkou PA6I/6T. Přestože je materiál zesílen 50% skelných vláken, má vazák velmi pěkný povrch, což nebývá u skelných termoplastických kompozitů obvyklé. Je to dáno pečlivou kontrolou vstřikovacího procesu (teploty tavení a formy, vstřikovací tlaky, kvalitní sušení materiálu).

Materiál vazáku je dvoustupňově UV stabilizován (barven sazemi a přídavná chemická UV stabilizace) a vazák je proto vhodný pro dlouhodobé vystavení povětrnostím podmínkám včetně slunečního záření.

Při montáži vazáku na kruhovou plochu lze využít středových rysek na dosedacích plochách, které umožňují napilování kruhové dosedací plochy uprostřed vazáku. Napilováním kruhové plochy se však snižuje prostor pro provaz.

Vazák je možno použít i pro vázání lan do ø8, na tato však vazák nebyl navrhován a nemusí vždy pracovat správně.


Rozměry


součást materiál ostatní informaceTělo Grivory GF50+UV Materiál od firmy EMS (Švýcarsko). Vyrobeno technologií automatického vstřikování termoplastů. Výrobní proces pečlivě kontrolován (sušení, teploty, tlaky).


SUCO, značka firmy Suchomel Yachting Company, 2017